کفپوشهای اپوکسی و پلی یورتان

اپوکسی پلی آمید

این نوع از اپوکسی را نمیتوان برای ضخامتهای زیاد استفاده کرد در بهترین حالت این ماده می تواند تا ۱۰۰۰ میکرون ضخامت داشته باد . این ماده به سبب خصوصیت آنتی باکتریال و ضد خوردگی بیشتر در فضاهای بیمارستانی، آزمایشگاهی و یا صنایع استریل مورد استفاده قرار می گیرد.

اپوکسی پلی آمین

به دلیل اینکه این نوع از اپوکسی قابلیت استفاده در قطرهای بیشتر را داراست و می توان آنرا برای مصارف مختلف اعم از کفپوش های با قطر بالاتر از یک میلیمتر و مصارف تزیینی بکار برد. این نوع از اپوکسی دارای حلال نبوده بنابراین دچار کاهش حجم و تغییرات ناخواسته ظاهری نمی شود.

کفسازی اپوکسی یا پلی یورتان

هر سیستم کفسازی دارای امکانات و همچنین محدودیتهای خاص خود می باشد و انتخاب اشتباه می تواند منجر به خسارتهای پر هزینه ای برای مصرف کننده گردد در مقابل انتخاب سیستم مناسب و به جا می تواند کارایی مناسب و مد نظر را دارا بوده و صرفه زمانی و اقتصادی نیز به دنبال داشته باشد.

در حالی که اپوکسی و پلی یورتان هر دو رزین نامیده می شوند ایندو را نباید یکسان در نظر گرفت. قطعا این دو شباهتهای زیادی با یکدیگر دارند برای مثال سیستم دو جزیی متشکل از رزین و سخت کننده ها و یا نتیجه ی نهایی هر دو که پوششی بدون درز و غیر قابل نفوذبدست می دهند.اما قظعا این دو ماده تفاوتهای بنیادین زیادی با یکدیگر دارند که مکان و شرایط خاص هر کدام آنها را برای نوع و محل خاصی از استفاده مناسبتر می گرداند.

کفپوش های اپوکسی سخت تر ، بادوام تر هستند و از مقاومت فشرده سازی بسیار بالاتری نسبت به پلی اورتان ها برخوردارند. به همین دلیل است که آنها برای صنایع سنگین ، انبارها و مراکز لجستیکی با ترافیک لیفتراک سنگین انتخاب مناسبتری هستند. کفهای پلی اورتان معمولاً نرمتر و الاستیک هستند ، که باعث می شود در برابر خراش مقاومت بیشتری داشته باشند و در برابر ضربه مقاومتر می باشند.