اپوکسی

اپوکسی ها پلاستیک های ترموست هستند که با واکنش دو یا چند ترکیب شیمیایی صنعتی ساخته می شوند. رزین های اپوکسی به دلیل سختی ، چسبندگی قوی ، مقاومت شیمیایی و سایر خصوصیات تخصصی در طیف گسترده ای از کاربردهای مصرفی و صنعتی مورد استفاده قرار می گیرد.

اپوکسی متشکل از دو ماده شیمیایی است که در اثر گرما سخت می گردد. این دو ماده عبارتند از رزین و سخت کننده ( هاردنر ) که برای رسیدن به نتیجه مطلوب لازم است این دو بخش به خوبی با هم مخلوط شوند.

از لحاظ ترکیبات شیمیایی اپوکسی ها به دو دسته ی پلی آمید و پلی آمین تقسیم می شوند.

کاربردهای رزین اپوکسی

انعطاف پذیری بالای این ماده باعث استفاده ی گسترده از آن در رمینه های مختلف می شود که عمده ترین این مصارف ساخت رنگها و کفپوشهای اپوکسی می باشد.

بطور کلی از اپوکسی بدلیل چسبندگی بالا، مقاومت شیمیایی و گرمایی زیاد، خواص خوب مکانیکی ، عایق بودن در برابر رطوبت و مقاومت مناسب الکتریکی استفاده گسترده ای می شود.

resin
رزین اپوکسی

برای مشاهده مقاومت اپوکسی در برابر محرکهای شیمایی مختلف کلیک کنید.

پلی یورتان

پلی اورتان ها یکی از متنوع ترین مواد پلاستیکی هستند. ماهیت شیمی اجازه می دهد تا پلی یورتان ها برای حل مشکلات چالش برانگیز ، در قالب های غیرمعمول شکل گرفته و محصولات صنعتی و مصرفی را تقویت کنند. پلی یورتانها دسته ای از پلیمرهای پر مصرف با خواص عالی هستند

مقاومت پلی یورتانها در برابر سایش ، ضربه و ترک خوردگی همچنین گیرش در دمای متعادل محیط آنها را بسیار پر کاردبرد نموده است.همچنین  گونه های فراوانی از این ماده نیز موجود می باشد.

شما می توانید پلی اورتان ها را همه جا پیدا کنید. پلی اورتان ها می توانند در تشک ، نیمکت ، عایق ، روکش مایع و رنگ ، الاستومرهای سخت مانند چرخ های تیغه غلتکی ، اسباب بازی های نرم و انعطاف پذیر کف ، برخی از الیاف الاستیک و بسیاری مکان ها و برنامه های دیگر یافت شوند.

پوشش پلی اورتان یک پوشش سطح ضد خوردگی بسیار الاستیک است که به خاطر درخشش و ماندگاری طولانی مدت مشهور است.

پلی یورتان
کفسازی پلی یورتان